Wykorzystujemy cookies do obsługi serwisu. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich wykorzystanie

Dotacje celowe na dla uczniów niepełnosprawnych - przepisy, procedury i dokumenty do pobrania

Procedura krok po kroku


Formalną procedurę uzyskania i na koniec rozliczenia dotacji - w tym wykaz niezbędnych formularzy - zawiera rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2018 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2018 r. Obowiązuje ono od 1 kwietnia 2018 r. (z tym dniem wygasło poprzednie rozporządzenie).

Krok 1 - Przekazanie przez dyrektora szkoły informacji niezbędnych dla ustalenia wysokości dotacji celowej

Informacja o liczbie uczniów z poszczególnych klas wraz z podziałem na rodzaj i stopień niepełnosprawności trafia do jednostki samorządu terytorialnego.

Krok 2 - Wniosek o udzielenie szkole dotacji celowej

Wniosek o udzielenie dotacji celowej jest sporządzany przez jednostkę samorządu na podstawie informacji ze szkół.

Krok 3 - Przekazanie środków przez wojewodów do samorządów

Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania dokonuje podziału między województwa środków budżetu państwa przeznaczonych dla jednostek samorządu terytorialnego na dotacje celowe. W terminie 10 dni od dokonania podziału wojewodowie udzielają dotacji poszczególnym samorządom.

Krok 4 - Przekazanie dotacji do szkół

Przyznane dotacje organ prowadzący przekazuje szkołom.

Krok 5 - Złożenie zamówień przez nauczycieli

Po otrzymaniu dotacji nauczyciele mogą rozpocząć składanie zamówień - nasz system DotCel znacznie ułatwia cały proces zamówień, w tym umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej kwoty dotacji dla każdego z uczniów.

Krok 6 - Rozliczenie dotacji

Nasz system DotCel generuje gotowe dokumenty ułatwiające rozliczenia, pozwalając zaoszczędzić wiele czasu i uniknąć potencjalnych pomyłek.


Akty prawne:

USTAWA z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2018 r. w sprawie wysokości wskaźników zwiększających kwoty dotacji celowej na wyposażenie szkół podstawowych w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 marca 2018 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2018 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2018 r. w sprawie wysokości wskaźników zwiększających kwoty dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych w 2018 r. i 2019 r. (dotyczy dotacji na podręczniki i materiały do nauki języków obcych)


<< Poprzednia strona:

<< Poprzednia strona: Ważne terminy Następna strona: Wyprawka szkolna - wszystko, co trzeba wiedzieć >>


Jak rozpocząć

System DotCel umożliwia kompleksową obsługę dotacji celowych. Jeśli masz już konto, zaloguj się. W przeciwnym wypadku zacznij od rejestracji. Możesz także zamówić bezpłatną prezentację oferty i systemu w Twojej szkole i zapisać się na newsletter dotyczący dotacji.